Siemens Jobs

Siemens corporate career site

Job Information

Siemens Staż w obszarze Przygotowania i Realizacji Projektów z zakresu Technologii Budynkowych oraz Aplikacji Chmurowych Związanych z Zarządzeniem Energią (f/m/d) in Warszawa, Poland

Job Family: Engineering

Req ID: 415149

Miejsce pracy: Warszawa

Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (12 miesięcy)

Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2024

Wymiar etatu: preferowany pełny etat

Świat wzywa do podjęcia pilnych działań w celu ograniczenia zmian klimatu, największego wyzwania naszych czasów. Potrzebujemy bardziej zrównoważonego rozwoju dla dobra ludzi i planety. W Smart Infrustructre tworzymy i pracujemy nad nowymi, innowacyjnymi produktami wspomagającymi rozwój i transformację energetyczną w Polsce.

W ramach stażu poznasz zagadnienia związane z efektywnością energetyczną, automatyką budynkową oraz technologiami digitalnymi. Poznasz nowoczesne technologie, usługi i produkty, występujące w budynkach 4.0. Pozyskasz wiedzę oraz umiejętności z trzech obszarów funkcyjnych – wsparcia sprzedaży, uruchomień oraz utrzymania, które na co dzień ściśle ze sobą współpracują.

Zyskasz również możliwość współpracy z doświadczonymi specjalistami, którzy wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności Młodszego Inżyniera / Młodszej Inżynierki Serwisu.

Chcesz przyczynić się do ograniczenia emisji CO2 i ochrony naszej planety? Fascynują cię nowoczesne technologie, budynki 4.0, interesujesz się zarządzaniem energią? Super, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

Create a better #TomorrowWithUs i dołącz do naszego Programu Stażowego!

Twoje przyszłe zadania to:

  • Poznanie oferty produktów Siemens w zakresie Automatyki budynkowej, systemów kontroli dostępu, systemów bezpieczeństwa pożarowego, aplikacji chmurowych do zarządzania energią w budynkach.

  • Wsparcie w przygotowywaniu informacji techniczno-handlowych dla produktów i rozwiązań w tym: dobór komponentów, odpowiedzi na bieżące zapytania handlowe i techniczne od klientów, kalkulacja i wykonywanie wycen

  • Analiza dokumentacji przetargowej,

  • Wsparcie techniczne dla klientów z zakresu oferowanych produktów,

  • Wsparcie przy konfiguracji i programowaniu systemów w powyższych zakresach

  • Wsparcie przy pracach uruchomieniowych oraz serwisowych;

  • Wsparcie przy pracach administracyjnych związanych z aplikacjami chmurowymi,

  • Przygotowywanie dokumentacji wykonywanych systemów,

  • Współpraca z działem handlowym w zakresie procesu ofertowania

  • Współpraca z działem realizacji projektów

Jeśli:

  • Jesteś studentem_tką IV lub V rok studiów - preferowany kierunek: automatyka, mechatronika, elektronika, telekomunikacja, energetykę

  • Znasz podstawowe zagadnia z zakresu systemów operacyjnych (min. Windows), teorii sieci komputerowych i systemów wizualizacji SCADA/BMS,

  • Komunikatywnie mówisz w języku w angielskim

  • Jesteś dyspozycyjny_a do pracy na pełen etat na czas trwania stażu,

  • Jesteś gotowy_a do wyjazdów służbowych (ok. 20% czasu) w drugiej części stażu

  • Wykazujesz doskonałe umiejętności komunikacyjne oraz łatwo nawiązujesz kontakt z innymi, np. klientami

  • Jesteś ciekawy_a nowych technologii...

...to szukamy właśnie Ciebie!

To oferujemy:

  • Płatny staż: 6000 – 6500 PLN (brutto)

  • Umowa o pracę na czas określony (rok)

  • Indywidualny Plan Rozwoju, który ustalasz razem z Opiekunem stażu

  • Wierzymy, że najlepsza wiedza to taka, którą możesz wykorzystać w praktyce: u nas rozwiniesz swoje umiejętności przy wsparciu doświadczonych ekspertów w zespole, zdobędziesz wiedzę i zastosujesz ją w praktyce

  • Oferujemy Ci rozwijające i dopasowane do umiejętności zadania, a gdy napotkasz wyzwanie – możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc

  • Pracujesz w firmie, która prowadzi projekty o dużym znaczeniu dla społeczeństwa i planety m.in. z zakresu transformacji energetycznej i dekarbonizacji

  • Lubimy się angażować: dajemy możliwość tworzenia i brania udziału w różnych inicjatywach związanych z wolontariatem, ekologią czy sportem (FitChallange, Konkurs na drużynę sportową)

  • Dbamy o dobrą atmosferę pracy i partnerskie relacje w zespole i firmie: nasza kultura organizacyjna opiera się na wzajemnym zaufaniu i szacunku

  • Dodatkowe, płatne dni wolne

  • Karta lunchową doładowywaną co miesiąc stałą kwotą

  • Kafeterie MyBenefit: vouchery do sklepów, teatr, kino itp.

  • Opiekę medyczną, Ubezpieczenie na życie

Siemens jest Pracodawcą Równych Szans

Gdybyśmy wszyscy myśleli w ten sam sposób, nigdy nie stworzylibyśmy nic nowego. Wiemy, że tworząc zróżnicowane środowisko pracy, mamy realny wpływ na sukces naszej firmy, dlatego zachęcamy do aplikowania Kandydatów z różnych środowisk (o różnych doświadczeniach i podejściach). Tworząc przyjazne i otwarte środowisko pracy, dbamy by na każdym etapie naszych działań wspierać kulturę różnorodności. Zapewniamy, że wszyscy aplikujący Kandydaci będą oceniani pod kątem ich kompetencji, bez względu na ich płeć, wiek, status społeczny, niepełnosprawność, orientację seksualną, wyznanie przekonania polityczne, kolor skóry czy pochodzenie.

Czekamy na Twoją aplikację!

#LI-hybrid

DirectEmployers